Panasonic Electric Works HC2E-H-AC12V-F
HC2E-H-AC12V-F picture photo
Mfg. Part Number
HC2E-H-AC12V-F
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
HC RELAY 2 FORM C 120VAC
Datasheet Download
HC2E-H-AC12V-F.pdf
Availability of HC2E-H-AC12V-F
QUANTITY
HC2E-H-AC12V-F Order Process
Ship out your order
Specifications of HC2E-H-AC12V-F
Internal Part NumberEIS-HC2E-H-AC12V-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
Standards Chart
How to Read Date Codes
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HC2E-H-AC12V-F
Related LinksHC2E-H-, HC2E-H-AC12V-F Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
HC2E-H-AC12V-F Details Description
Related parts for HC2E-H-AC12V-F
CONN HEADER VERT .050 60POS AU datasheet.pdf
IC SWITCH RF N-CH 25V 10MA TO-92 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC 1210 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 196 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf