Citizen Finedevice HC49US-20.000MABLB
HC49US-20.000MABLB picture photo
Mfg. Part Number
HC49US-20.000MABLB
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 22pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
HC49US-20.000MABLB.pdf
Availability of HC49US-20.000MABLB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HC49US-20.000MABLB Order Process
Ship out your order
Specifications of HC49US-20.000MABLB
Internal Part NumberEIS-HC49US-20.000MABLB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance22pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HC49US-20.000MABLB
Related LinksHC49US-20, HC49US-20.000MABLB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
HC49US-20.000MABLB Details Description
Related parts for HC49US-20.000MABLB
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN CLUSTER PIN 4000-8500CMA datasheet.pdf
IC AUDIO SYS DGTL 2.1CH PWRSSO36 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRAID TIN COPPER FLAT NOCLR 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO215AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf