Vishay/BCcomponents HCE681MBCDF0KR
HCE681MBCDF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HCE681MBCDF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
HCE681MBCDF0KR.pdf
Availability of HCE681MBCDF0KR
QUANTITY
HCE681MBCDF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HCE681MBCDF0KR
Internal Part NumberEIS-HCE681MBCDF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHCE
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCE681MBCDF0KR
Related LinksHCE681M, HCE681MBCDF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HCE681MBCDF0KR Details Description
Related parts for HCE681MBCDF0KR
CAP TANT 15UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 300V 1111 datasheet.pdf
CBL 4POS M12 R/A SOCKT-WIRE 10M datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 25V 2915 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MOUNT MGM 3/4 58A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf