Vishay/BCcomponents HCE681MBCDF0KR
HCE681MBCDF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HCE681MBCDF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 3KV RADIAL
Datasheet Download
HCE681MBCDF0KR.pdf
Availability of HCE681MBCDF0KR
QUANTITY
HCE681MBCDF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HCE681MBCDF0KR
Internal Part NumberEIS-HCE681MBCDF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHCE
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCE681MBCDF0KR
Related LinksHCE681M, HCE681MBCDF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HCE681MBCDF0KR Details Description
Related parts for HCE681MBCDF0KR
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8MAP datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 26POS 2.54MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.200" datasheet.pdf
LED T1 YELLOW/GREEN RA ASSY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
3/8 INCH DUAL HST RED 200/6" PKG datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 960 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf