Renesas Electronics America HD6417750BP200MV
HD6417750BP200MV picture photo
Mfg. Part Number
HD6417750BP200MV
Brief Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Datasheet Download
HD6417750BP200MV.pdf
Availability of HD6417750BP200MV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HD6417750BP200MV Order Process
Ship out your order
Specifications of HD6417750BP200MV
Internal Part NumberEIS-HD6417750BP200MV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesSuperH® SH7750
PackagingTray
Core ProcessorSH-4
Core Size32-Bit
Speed200MHz
ConnectivityEBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
PeripheralsDMA, POR, WDT
Number of I/O28
EEPROM Size-
RAM Size24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.35 V ~ 1.6 V
Data Converters-
Oscillator TypeExternal
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-BGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HD6417750BP200MV
Related LinksHD641775, HD6417750BP200MV Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
HD6417750BP200MV Details Description
Related parts for HD6417750BP200MV
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.0MM 18POS OR datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 4A D2PAK datasheet.pdf
CONN FERRULE 8AWG RED datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA 291 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf