3M HDC-H100-41S1-TG30
HDC-H100-41S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-H100-41S1-TG30
Brief Description
CONN HEADER 100PS 4ROW VERT GOLD
Datasheet Download
HDC-H100-41S1-TG30.pdf
Availability of HDC-H100-41S1-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-H100-41S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-H100-41S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-H100-41S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLHCD Connector Series 01/Oct/2012
Standard Package1,152
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-H100-41S1-TG30
Related LinksHDC-H100-, HDC-H100-41S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-H100-41S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-H100-41S1-TG30
MULTI-PAIR 2COND 16AWG 1000' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 1% 100V 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 12NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf