3M HDC-H128-41S1-KR
HDC-H128-41S1-KR picture photo
Mfg. Part Number
HDC-H128-41S1-KR
Brief Description
CONN HEADER 128POS 4ROW VERT
Datasheet Download
HDC-H128-41S1-KR.pdf
Availability of HDC-H128-41S1-KR
QUANTITY
HDC-H128-41S1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-H128-41S1-KR
Internal Part NumberEIS-HDC-H128-41S1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package960
Number of Positions128
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-H128-41S1-KR
Related LinksHDC-H128, HDC-H128-41S1-KR Datasheet, 3M Distributor
HDC-H128-41S1-KR Details Description
Related parts for HDC-H128-41S1-KR
CONN RING TONGUE 12-10AWG #10 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 13A TO220SIS datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 7PPM datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf