3M HDC-H240-41S1-KR
HDC-H240-41S1-KR picture photo
Mfg. Part Number
HDC-H240-41S1-KR
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
CONN HDR
Datasheet Download
HDC-H240-41S1-KR.pdf
Availability of HDC-H240-41S1-KR
QUANTITY
HDC-H240-41S1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-H240-41S1-KR
Internal Part NumberEIS-HDC-H240-41S1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-H240-41S1-KR
Related LinksHDC-H240, HDC-H240-41S1-KR Datasheet, 3M Distributor
HDC-H240-41S1-KR Details Description
Related parts for HDC-H240-41S1-KR
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 260MA SOT-23 datasheet.pdf
MODULAR CONTACT SMD FEMALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/09/180LH SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM DO214AA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf