3M HDC-H348-32S1-TG30
HDC-H348-32S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-H348-32S1-TG30
Brief Description
CONN HEADER 348POS 3ROW VERT
Datasheet Download
HDC-H348-32S1-TG30.pdf
Availability of HDC-H348-32S1-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-H348-32S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-H348-32S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-H348-32S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleHigh Density (HDC, HDI, HPC)
Number of Positions348
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-H348-32S1-TG30
Related LinksHDC-H348-, HDC-H348-32S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-H348-32S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-H348-32S1-TG30
TERM RING INSUL 8AWG #3/8 datasheet.pdf
CONN FBDIMM DDR2 240POS VERT PCB datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CBL STR FMALE-R/A FMALE 6POS 6' datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 560MA 540 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf