3M HDC-P128-41S1-TG30
HDC-P128-41S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-P128-41S1-TG30
Brief Description
CONN HEADER 128POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-P128-41S1-TG30.pdf
Availability of HDC-P128-41S1-TG30
QUANTITY
HDC-P128-41S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-P128-41S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-P128-41S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Number of Positions128
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-P128-41S1-TG30
Related LinksHDC-P128-, HDC-P128-41S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-P128-41S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-P128-41S1-TG30
CAP FILM 0.022UF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 40A TO218 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 6A QC datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
P&S 3P4W 30A/3P 480V CON.SPLPF datasheet.pdf
IC REG SYNC SWITCHING datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP THT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 1411 datasheet.pdf