3M HDC-P200-41S1-KR
HDC-P200-41S1-KR picture photo
Mfg. Part Number
HDC-P200-41S1-KR
Brief Description
CONN HEADER 200POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-P200-41S1-KR.pdf
Availability of HDC-P200-41S1-KR
QUANTITY
HDC-P200-41S1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-P200-41S1-KR
Internal Part NumberEIS-HDC-P200-41S1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package144
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-P200-41S1-KR
Related LinksHDC-P200, HDC-P200-41S1-KR Datasheet, 3M Distributor
HDC-P200-41S1-KR Details Description
Related parts for HDC-P200-41S1-KR
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUSG SR WO CKEY datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG PIN HSG ASSY 50POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf