3M HDC-S220-41S3-KR
HDC-S220-41S3-KR picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S220-41S3-KR
Brief Description
CONN SOCKET 220POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S220-41S3-KR.pdf
Availability of HDC-S220-41S3-KR
QUANTITY
HDC-S220-41S3-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S220-41S3-KR
Internal Part NumberEIS-HDC-S220-41S3-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package135
Number of Positions220
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S220-41S3-KR
Related LinksHDC-S220, HDC-S220-41S3-KR Datasheet, 3M Distributor
HDC-S220-41S3-KR Details Description
Related parts for HDC-S220-41S3-KR
SWITCH HEX ROTARY DIP RT ANGLE datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE 200A 1000V 1XL PV BOLT-IN V datasheet.pdf