3M HDC-S225-31S1-TG30
HDC-S225-31S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S225-31S1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 225POS 3ROW R/A GOLD
Datasheet Download
HDC-S225-31S1-TG30.pdf
Availability of HDC-S225-31S1-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-S225-31S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S225-31S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S225-31S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Number of Positions225
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S225-31S1-TG30
Related LinksHDC-S225-, HDC-S225-31S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S225-31S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S225-31S1-TG30
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET FLEX FLAT CABLE 15AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 50MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA B/T datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf