3M HDC-S320-41S1-KR
HDC-S320-41S1-KR picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S320-41S1-KR
Brief Description
CONN SOCKET 320POS R/A 4ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S320-41S1-KR.pdf
Availability of HDC-S320-41S1-KR
QUANTITY
HDC-S320-41S1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S320-41S1-KR
Internal Part NumberEIS-HDC-S320-41S1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Number of Positions320
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S320-41S1-KR
Related LinksHDC-S320, HDC-S320-41S1-KR Datasheet, 3M Distributor
HDC-S320-41S1-KR Details Description
Related parts for HDC-S320-41S1-KR
IC Z8 GP MCU 32K OTP 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
RES 481 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4 PB SW BEZEL ON ALL SIDES datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf