3M HDC-S330-32S1-TG30
HDC-S330-32S1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HDC-S330-32S1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 330POS R/A 3ROW GOLD
Datasheet Download
HDC-S330-32S1-TG30.pdf
Availability of HDC-S330-32S1-TG30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HDC-S330-32S1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDC-S330-32S1-TG30
Internal Part NumberEIS-HDC-S330-32S1-TG30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Number of Positions330
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Current Rating3A
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDC-S330-32S1-TG30
Related LinksHDC-S330-, HDC-S330-32S1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HDC-S330-32S1-TG30 Details Description
Related parts for HDC-S330-32S1-TG30
CONN HEADER 5POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
MIN FEDERCONTACT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 267 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 2.2A (Switch) Backlight SOT-23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
CONN RING CIRC 14-18AWG #1/4 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf