Vishay/BCcomponents HDE222MBDDJ0KR
HDE222MBDDJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
HDE222MBDDJ0KR
Brief Description
CAP CER 2200PF 4KV RADIAL
Datasheet Download
HDE222MBDDJ0KR.pdf
Availability of HDE222MBDDJ0KR
QUANTITY
HDE222MBDDJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDE222MBDDJ0KR
Internal Part NumberEIS-HDE222MBDDJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDE222MBDDJ0KR
Related LinksHDE222M, HDE222MBDDJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HDE222MBDDJ0KR Details Description
Related parts for HDE222MBDDJ0KR
80K OHM THERMISTOR datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
ROBOT CABLE 5M FOR SENS HEAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CX-SERVER LITE V2.X SITE LIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2A MCPH3 datasheet.pdf