Hirose Electric Co Ltd HDH-12803CHD(40)
HDH-12803CHD(40) picture photo
Mfg. Part Number
HDH-12803CHD(40)
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER H TYPE 12.8GHZ 3DB
Datasheet Download
HDH-12803CHD(40).pdf
Availability of HDH-12803CHD(40)
QUANTITY
HDH-12803CHD(40) Order Process
Ship out your order
Specifications of HDH-12803CHD(40)
Internal Part NumberEIS-HDH-12803CHD(40)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
SeriesHDH
PackagingBulk
Coupler TypeStandard
Frequency12.8GHz
Coupling Factor3dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss-
Power - Max2W
Isolation25dB
Return Loss17.68dB
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDH-12803CHD(40)
Related LinksHDH-1280, HDH-12803CHD(40) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HDH-12803CHD(40) Details Description
Related parts for HDH-12803CHD(40)
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
SIDACTOR SURGE SUP M. TO220 90V datasheet.pdf
IC POT DIG QUAD 10K 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH N-CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
RES 53.59K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FINGR/FILTR ASM 120MM PLAS 60PPI datasheet.pdf
COLLET FGG.2B. - 8.2MM DIA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf