Hirose Electric Co Ltd HDH-12806CID(40)
HDH-12806CID(40) picture photo
Mfg. Part Number
HDH-12806CID(40)
Brief Description
COUPLER I TYPE 12.8GHZ 6DB
Datasheet Download
HDH-12806CID(40).pdf
Availability of HDH-12806CID(40)
QUANTITY
HDH-12806CID(40) Order Process
Ship out your order
Specifications of HDH-12806CID(40)
Internal Part NumberEIS-HDH-12806CID(40)
Coupler TypeStandard
Frequency12.8GHz
Coupling Factor6dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss2.1dB
Power - Max4W
Isolation21dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDH-12806CID(40)
Related LinksHDH-1280, HDH-12806CID(40) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HDH-12806CID(40) Details Description
Related parts for HDH-12806CID(40)
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 777 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 220MA 1.658 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
DIODE GENERAL PURPOSE 85A DO-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf