Hirose Electric Co Ltd HDH-12820CID(40)
HDH-12820CID(40) picture photo
Mfg. Part Number
HDH-12820CID(40)
Brief Description
COUPLER I TYPE 12.8GHZ 20DB
Datasheet Download
HDH-12820CID(40).pdf
Availability of HDH-12820CID(40)
QUANTITY
HDH-12820CID(40) Order Process
Ship out your order
Specifications of HDH-12820CID(40)
Internal Part NumberEIS-HDH-12820CID(40)
Coupler TypeStandard
Frequency12.8GHz
Coupling Factor20dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss0.6dB
Power - Max50W
Isolation21dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDH-12820CID(40)
Related LinksHDH-1282, HDH-12820CID(40) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HDH-12820CID(40) Details Description
Related parts for HDH-12820CID(40)
TERM RING NYL 16-14AWG 5/16 datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 39K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
INDICATOR NEON RED PANEL MNT datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.14K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 98POS datasheet.pdf