Stackpole Electronics Inc. HDM14JT9R10
HDM14JT9R10 picture photo
Mfg. Part Number
HDM14JT9R10
Brief Description
RES 9.1 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HDM14JT9R10.pdf
Availability of HDM14JT9R10
QUANTITY
HDM14JT9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDM14JT9R10
Internal Part NumberEIS-HDM14JT9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDM14JT9R10
Related LinksHDM14, HDM14JT9R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
HDM14JT9R10 Details Description
Related parts for HDM14JT9R10
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
MIC COND ANALOG UNI -44DB datasheet.pdf
RES SMD 1.69M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 40K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
MICRO 51C PIN 20" YEL datasheet.pdf