3M HDT-1100-48A-RED
HDT-1100-48A-RED picture photo
Mfg. Part Number
HDT-1100-48A-RED
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSRHINK TUBING RED
Datasheet Download
HDT-1100-48A-RED.pdf
Availability of HDT-1100-48A-RED
QUANTITY
HDT-1100-48A-RED Order Process
Ship out your order
Specifications of HDT-1100-48A-RED
Internal Part NumberEIS-HDT-1100-48A-RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetHDT Series MSDS
Standard Package20
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDT-1100-48A-RED
Related LinksHDT-1100, HDT-1100-48A-RED Datasheet, 3M Distributor
HDT-1100-48A-RED Details Description
Related parts for HDT-1100-48A-RED
RES 36 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 10A TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 287.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED LM561B WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.051UF RADIAL datasheet.pdf