Panasonic Electric Works HE1AN-W-DC24V-Y6
HE1AN-W-DC24V-Y6 picture photo
Mfg. Part Number
HE1AN-W-DC24V-Y6
Brief Description
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 24V
Datasheet Download
HE1AN-W-DC24V-Y6.pdf
Availability of HE1AN-W-DC24V-Y6
QUANTITY
HE1AN-W-DC24V-Y6 Order Process
Ship out your order
Specifications of HE1AN-W-DC24V-Y6
Internal Part NumberEIS-HE1AN-W-DC24V-Y6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Coil TypeNon Latching
Coil Current80mA
Coil Voltage24VDC
Contact FormSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current)90A
Switching Voltage277VAC - Max
Turn On Voltage (Max)16.8 VDC
Turn Off Voltage (Min)2.4 VDC
Operate Time30ms
Release Time10ms
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Contact MaterialSilver Nickel (AgNi)
Coil Power1.92 W
Coil Resistance300 Ohms
Operating Temperature-50°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HE1AN-W-DC24V-Y6
Related LinksHE1AN-W-, HE1AN-W-DC24V-Y6 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
HE1AN-W-DC24V-Y6 Details Description
Related parts for HE1AN-W-DC24V-Y6
FIXED IND 33MH 43MA 134 OHM TH datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES MULT OHM 27LBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16MM 12POS IP67 PIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 45W QUAD 23SIL datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 50MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP CER 7500PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
POT SLIDE 1M OHM .125W 45MM datasheet.pdf
4700UF 16V 22X25MM 85C 12000H datasheet.pdf