Avago Technologies US, Inc. HEDM-5121#B05
HEDM-5121#B05 picture photo
Mfg. Part Number
HEDM-5121#B05
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
CODEWHEEL 2CH 1000CPR 3/16"
Datasheet Download
HEDM-5121#B05.pdf
Availability of HEDM-5121#B05
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HEDM-5121#B05 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEDM-5121#B05
Internal Part NumberEIS-HEDM-5121#B05
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Nov/2010
Standard Package50
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
SeriesHEDS
Accessory TypeCodewheel
For Use With/Related ProductsHEDS-910x Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEDM-5121#B05
Related LinksHEDM-5, HEDM-5121#B05 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
HEDM-5121#B05 Details Description
Related parts for HEDM-5121#B05
IC NVSRAM 16KBIT 200NS 24DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
BLADE HEX 6MM 5.12" datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 72POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf