Avago Technologies US, Inc. HEDM-6120#T13
HEDM-6120#T13 picture photo
Mfg. Part Number
HEDM-6120#T13
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
CODEWHEEL 2CH 2000CPR 8MM
Datasheet Download
HEDM-6120#T13.pdf
Availability of HEDM-6120#T13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HEDM-6120#T13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEDM-6120#T13
Internal Part NumberEIS-HEDM-6120#T13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Nov/2010
Standard Package50
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
SeriesHEDS
Accessory TypeCodewheel
For Use With/Related ProductsHEDS-900x Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEDM-6120#T13
Related LinksHEDM-6, HEDM-6120#T13 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
HEDM-6120#T13 Details Description
Related parts for HEDM-6120#T13
IDC CABLE - ADM26S/AE26M/ADM26S datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
TAPE MASKING HI-PERFORM 48MMX55M datasheet.pdf
KIT DEV BOARD 2CN 5A FOR IGBT datasheet.pdf
PANEL SWING 15.13X13.0" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 790MA 520 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf