Avago Technologies US, Inc. HEDS-5120#K02
HEDS-5120#K02 picture photo
Mfg. Part Number
HEDS-5120#K02
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
CODEWHEEL 2CH 96CPR 3MM
Datasheet Download
HEDS-5120#K02.pdf
Availability of HEDS-5120#K02
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HEDS-5120#K02 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEDS-5120#K02
Internal Part NumberEIS-HEDS-5120#K02
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Nov/2010
Standard Package50
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
SeriesHEDS
Accessory TypeCodewheel
For Use With/Related ProductsHEDS-910x Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEDS-5120#K02
Related LinksHEDS-5, HEDS-5120#K02 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
HEDS-5120#K02 Details Description
Related parts for HEDS-5120#K02
IC D/A CONV 10BIT OCTAL 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf