NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. HEF4007UBT,652
HEF4007UBT,652 picture photo
Mfg. Part Number
HEF4007UBT,652
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC DUAL PAIR/INVERTER 14SOIC
Datasheet Download
HEF4007UBT,652.pdf
Availability of HEF4007UBT,652
QUANTITY
HEF4007UBT,652 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEF4007UBT,652
Internal Part NumberEIS-HEF4007UBT,652
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLogic Packages
Standard Package57
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series4000B
PackagingTube
Logic TypeComplementary Pair Plus Inverter
Supply Voltage3 V ~ 18 V
Number of Bits3
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEF4007UBT,652
HEF4007UBT,652 Details Description
Related parts for HEF4007UBT,652
CAP FILM 0.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1W DO214AC datasheet.pdf