NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. HEF4541BT-Q100Y
HEF4541BT-Q100Y picture photo
Mfg. Part Number
HEF4541BT-Q100Y
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC
Datasheet Download
HEF4541BT-Q100Y.pdf
Availability of HEF4541BT-Q100Y
QUANTITY
HEF4541BT-Q100Y Order Process
Ship out your order
Specifications of HEF4541BT-Q100Y
Internal Part NumberEIS-HEF4541BT-Q100Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesAutomotive, AEC-Q100, LinCMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeProgrammable Timer
Count-
Frequency36MHz
Voltage - Supply3 V ~ 15 V
Current - Supply500µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SO
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEF4541BT-Q100Y
HEF4541BT-Q100Y Details Description
Related parts for HEF4541BT-Q100Y
TEST LEAD 20AWG 5000V BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 100VDC AXIAL datasheet.pdf
RCPT HSG METRIC INTERCONN SYS datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/ FLTR 1A 250V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4A SOT-363 datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf