Honeywell Sensing and Productivity Solutions HEL-705-U-1-24-00
HEL-705-U-1-24-00 picture photo
Mfg. Part Number
HEL-705-U-1-24-00
Brief Description
TEMPERATURE SENSOR PLATINUM RTD
Datasheet Download
HEL-705-U-1-24-00.pdf
Availability of HEL-705-U-1-24-00
QUANTITY
HEL-705-U-1-24-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HEL-705-U-1-24-00
Internal Part NumberEIS-HEL-705-U-1-24-00
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1k
Tolerance-
Current1mA
Package / CaseCylinder
Thermistor TypeRTD
Voltage-
Temperature-70°C ~ 260°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HEL-705-U-1-24-00
HEL-705-U-1-24-00 Details Description
Related parts for HEL-705-U-1-24-00
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 70A DO203AB datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 5.6A datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/04/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 3W datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf