API Delevan HF1008-151K
HF1008-151K picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-151K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM
Datasheet Download
HF1008-151K.pdf
Availability of HF1008-151K
QUANTITY
HF1008-151K Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-151K
Internal Part NumberEIS-HF1008-151K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±10%
Current Rating395mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)950 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant800MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-151K
Related LinksHF100, HF1008-151K Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-151K Details Description
Related parts for HF1008-151K
RES 2.7K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC EMI FILTER/ESD PROT 8FLIPCHIP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
MMCX-MMCX RA PLG RG-316 24" datasheet.pdf
WP-G HF IP66 PG7 BK datasheet.pdf
15POS MET. TOP ENTRY datasheet.pdf