API Delevan HF1008-180M
HF1008-180M picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-180M
Brief Description
FIXED IND 18NH 965MA 130 MOHM
Datasheet Download
HF1008-180M.pdf
Availability of HF1008-180M
QUANTITY
HF1008-180M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-180M
Internal Part NumberEIS-HF1008-180M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance18nH
Tolerance±20%
Current Rating965mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.25GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-180M
Related LinksHF100, HF1008-180M Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-180M Details Description
Related parts for HF1008-180M
RES SMD 14.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT OMNI 210-225MHZ NMO BK CUST datasheet.pdf
MS2,192,14,20,11,18,22,W8 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PELTIER OT12,12,F0,0406,GG,W2.25 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2.54 LEVER datasheet.pdf