API Delevan HF1008-220J
HF1008-220J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-220J
Brief Description
FIXED IND 22NH 950MA 135 MOHM
Datasheet Download
HF1008-220J.pdf
Availability of HF1008-220J
QUANTITY
HF1008-220J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-220J
Internal Part NumberEIS-HF1008-220J
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-220J
Related LinksHF100, HF1008-220J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-220J Details Description
Related parts for HF1008-220J
CAP THIN FILM 0.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MULTIPLYING 8-MSOP datasheet.pdf
IC NETWORKING CLK SOURCE 20-SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONTACT ADH 26 AWG datasheet.pdf