API Delevan HF1008-221J
HF1008-221J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-221J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 360MA 1.15 OHM
Datasheet Download
HF1008-221J.pdf
Availability of HF1008-221J
QUANTITY
HF1008-221J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-221J
Internal Part NumberEIS-HF1008-221J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.15 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant600MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-221J
Related LinksHF100, HF1008-221J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-221J Details Description
Related parts for HF1008-221J
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONN ADAPTER 22P-22P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROCESSOR 176LQFP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 3.5MM MALE-MALE 0.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS PNL MNT SKT datasheet.pdf