API Delevan HF1008-222H
HF1008-222H picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-222H
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM
Datasheet Download
HF1008-222H.pdf
Availability of HF1008-222H
QUANTITY
HF1008-222H Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-222H
Internal Part NumberEIS-HF1008-222H
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-222H
Related LinksHF100, HF1008-222H Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-222H Details Description
Related parts for HF1008-222H
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SSD 2.5" IDEP 36GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG YLW datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf