API Delevan HF1008-332F
HF1008-332F picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-332F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9 OHM
Datasheet Download
HF1008-332F.pdf
Availability of HF1008-332F
QUANTITY
HF1008-332F Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-332F
Internal Part NumberEIS-HF1008-332F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-332F
Related LinksHF100, HF1008-332F Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-332F Details Description
Related parts for HF1008-332F
IDC CABLE- AKC30G/ AE34M / AKC30 datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf