API Delevan HF1008R-150J
HF1008R-150J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-150J
Brief Description
FIXED IND 15NH 1.053A 110 MOHM
Datasheet Download
HF1008R-150J.pdf
Availability of HF1008R-150J
QUANTITY
HF1008R-150J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-150J
Internal Part NumberEIS-HF1008R-150J
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating1.053A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-150J
Related LinksHF1008, HF1008R-150J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-150J Details Description
Related parts for HF1008R-150J
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 20DIP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .156" .094"L datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 2A 250V SCREW datasheet.pdf
TERM SIAMEZE WIRE TO WIRE datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK 1 1/2"-50' BLACK datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
TFLEX 220T V0 DC1 18" X 18" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS INLINE PIN datasheet.pdf