API Delevan HF1008R-150K
HF1008R-150K picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-150K
Brief Description
FIXED IND 15NH 1.053A 110 MOHM
Datasheet Download
HF1008R-150K.pdf
Availability of HF1008R-150K
QUANTITY
HF1008R-150K Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-150K
Internal Part NumberEIS-HF1008R-150K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±10%
Current Rating1.053A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-150K
Related LinksHF1008, HF1008R-150K Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-150K Details Description
Related parts for HF1008R-150K
BOARD EVAL FOR ADF4113 1750MHZ datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 70W MONO 17SIL datasheet.pdf
TERM BLOCK BRDMOUNT 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X6S 0805 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf