API Delevan HF1008R-220J
HF1008R-220J picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-220J
Brief Description
FIXED IND 22NH 950MA 135 MOHM
Datasheet Download
HF1008R-220J.pdf
Availability of HF1008R-220J
QUANTITY
HF1008R-220J Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-220J
Internal Part NumberEIS-HF1008R-220J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-220J
Related LinksHF1008, HF1008R-220J Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-220J Details Description
Related parts for HF1008R-220J
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
BUTTON/LENS DEAD FRONT SMOKY GRY datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
2.00MM UNSHRD HDR datasheet.pdf