API Delevan HF1008R-222G
HF1008R-222G picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-222G
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM
Datasheet Download
HF1008R-222G.pdf
Availability of HF1008R-222G
QUANTITY
HF1008R-222G Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-222G
Internal Part NumberEIS-HF1008R-222G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-222G
Related LinksHF1008, HF1008R-222G Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-222G Details Description
Related parts for HF1008R-222G
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
INTERSECT BEND RAD CONTROL 6 H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V DO219AB datasheet.pdf
ZW ETHERCATCNT NPN OUTPUT WTE datasheet.pdf
BRIDGE RECT 500MA 2.5KV PCB datasheet.pdf