API Delevan HF1008R-271H
HF1008R-271H picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-271H
Brief Description
FIXED IND 270NH 345MA 1.25 OHM
Datasheet Download
HF1008R-271H.pdf
Availability of HF1008R-271H
QUANTITY
HF1008R-271H Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-271H
Internal Part NumberEIS-HF1008R-271H
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±3%
Current Rating345mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant550MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-271H
Related LinksHF1008, HF1008R-271H Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-271H Details Description
Related parts for HF1008R-271H
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SMD5 datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CHAIN SYNCHRONIZING KIT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf