API Delevan HF1008R-680K
HF1008R-680K picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-680K
Brief Description
FIXED IND 68NH 550MA 400 MOHM
Datasheet Download
HF1008R-680K.pdf
Availability of HF1008R-680K
QUANTITY
HF1008R-680K Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-680K
Internal Part NumberEIS-HF1008R-680K
Type-
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance68nH
Tolerance±10%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.05GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-680K
Related LinksHF1008, HF1008R-680K Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-680K Details Description
Related parts for HF1008R-680K
CONN RECEPT 21POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ETN 19" RACK MNGD 26 10/100 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 25V T/H datasheet.pdf