TDK Corporation HF2022R-682Y0R8-01
HF2022R-682Y0R8-01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2022R-682Y0R8-01
Brief Description
FILTER LINE 6.8MH 0.8A VERTICAL
Datasheet Download
HF2022R-682Y0R8-01.pdf
Availability of HF2022R-682Y0R8-01
QUANTITY
HF2022R-682Y0R8-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2022R-682Y0R8-01
Internal Part NumberEIS-HF2022R-682Y0R8-01
Number of Lines2
Inductance6.8mH
Current800mA
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2022R-682Y0R8-01
Related LinksHF2022R-6, HF2022R-682Y0R8-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2022R-682Y0R8-01 Details Description
Related parts for HF2022R-682Y0R8-01
Crystal 153.6000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 96GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP CER 620PF 150V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 2A TO220AB datasheet.pdf
DIODE MODULE 28KV 1A datasheet.pdf