TDK Corporation HF2024-123Y0R8-T01
HF2024-123Y0R8-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2024-123Y0R8-T01
Brief Description
FILTER LINE 12MH 0.8A VERTICAL
Datasheet Download
HF2024-123Y0R8-T01.pdf
Availability of HF2024-123Y0R8-T01
QUANTITY
HF2024-123Y0R8-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2024-123Y0R8-T01
Internal Part NumberEIS-HF2024-123Y0R8-T01
Number of Lines2
Inductance12mH
Current800mA
DC Resistance (DCR)920 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.886" L x 0.709" W (22.50mm x 18.00mm)
Height (Max)0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2024-123Y0R8-T01
Related LinksHF2024-12, HF2024-123Y0R8-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2024-123Y0R8-T01 Details Description
Related parts for HF2024-123Y0R8-T01
CONN RECEPT 26-30 AWG 30GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 4300PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 4A 20V 6-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SILVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf