TDK Corporation HF2422-203Y1R0-T01
HF2422-203Y1R0-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2422-203Y1R0-T01
Brief Description
FILTER LINE 20MH 1A VERTICAL
Datasheet Download
HF2422-203Y1R0-T01.pdf
Availability of HF2422-203Y1R0-T01
QUANTITY
HF2422-203Y1R0-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2422-203Y1R0-T01
Internal Part NumberEIS-HF2422-203Y1R0-T01
Number of Lines2
Inductance20mH
Current1A
DC Resistance (DCR)640 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.024" L x 1.024" W (26.00mm x 26.00mm)
Height (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2422-203Y1R0-T01
Related LinksHF2422-20, HF2422-203Y1R0-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2422-203Y1R0-T01 Details Description
Related parts for HF2422-203Y1R0-T01
IC BUS REGISTER 8STAGE 16-SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 32MA 15VDC datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V C0G RADIAL datasheet.pdf
LED PANEL MT 1" 12V WT FLAT datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG datasheet.pdf