TDK Corporation HF2826-253Y1R2-T01
HF2826-253Y1R2-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2826-253Y1R2-T01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 25MH 1.2A VERTICAL
Datasheet Download
HF2826-253Y1R2-T01.pdf
Availability of HF2826-253Y1R2-T01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2826-253Y1R2-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2826-253Y1R2-T01
Internal Part NumberEIS-HF2826-253Y1R2-T01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance25mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)560 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.201" L x 1.201" W (30.50mm x 30.50mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2826-253Y1R2-T01
Related LinksHF2826-25, HF2826-253Y1R2-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2826-253Y1R2-T01 Details Description
Related parts for HF2826-253Y1R2-T01
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA5050 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 750K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 991 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID 2MM DUAL ROW SMT HDR 30CKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN 3C 3#16S PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf