3M HF625/22-30M
HF625/22-30M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/22-30M
Manufacturer
Product Category
Flat Ribbon Cables
Brief Description
CBL RIBN 22COND 0.039 GRAY 30M
Datasheet Download
HF625/22-30M.pdf
Availability of HF625/22-30M
QUANTITY
HF625/22-30M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/22-30M
Internal Part NumberEIS-HF625/22-30M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Cables, Wires
FamilyFlat Ribbon Cables
SeriesHF625
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors22
Pitch0.039" (1.00mm)
Length98.4' (30.0m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width0.866" (22.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
RatingsUL Style 21682
FeaturesZippable
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance-
First Conductor MarkRed
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/22-30M
Related LinksHF625/, HF625/22-30M Datasheet, 3M Distributor
HF625/22-30M Details Description
Related parts for HF625/22-30M
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 2C FOILBRAID 300V datasheet.pdf
CAP FILM 7.7 NF 20% 2000VDC datasheet.pdf