3M HF625/30SF-100M
HF625/30SF-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/30SF-100M
Brief Description
CBL RIBN 30COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/30SF-100M.pdf
Availability of HF625/30SF-100M
QUANTITY
HF625/30SF-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/30SF-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/30SF-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.181" (30.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/30SF-100M
Related LinksHF625/3, HF625/30SF-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/30SF-100M Details Description
Related parts for HF625/30SF-100M
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN LOW PRO 6 POS 156X200C/L datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
48P FEMALE TYPE E PC 0.6MM A+C+E datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER LOCKOUT KIT 1 datasheet.pdf
500 TB SOC RA POKA-YOKE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 200MHZ 8TSSOP datasheet.pdf