3M HF625/32-100M
HF625/32-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/32-100M
Brief Description
CBL RIBN 32COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/32-100M.pdf
Availability of HF625/32-100M
QUANTITY
HF625/32-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/32-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/32-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHF Cables
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors32
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.260" (32.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/32-100M
Related LinksHF625/, HF625/32-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/32-100M Details Description
Related parts for HF625/32-100M
JUMPER-H1501TR/A3049W/X 8" datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 10' datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 173 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
XFRMR MAGNT MOD 1PORT POE 10/100 datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 24V GREEN 6" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf