3M HF625/34-100M
HF625/34-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/34-100M
Brief Description
CBL RIBN 34COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/34-100M.pdf
Availability of HF625/34-100M
QUANTITY
HF625/34-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/34-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/34-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHF Cables
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors34
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.338" (34.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/34-100M
Related LinksHF625/, HF625/34-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/34-100M Details Description
Related parts for HF625/34-100M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
COPPER SFP TXRX 1.25GB/S datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
POT 47 OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
C/A, CXP MPO - 3 QSFP MPO, 24F, datasheet.pdf