3M HF625/44SF-100M
HF625/44SF-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/44SF-100M
Brief Description
CBL RIBN 44COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/44SF-100M.pdf
Availability of HF625/44SF-100M
QUANTITY
HF625/44SF-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/44SF-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/44SF-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors44
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.732" (43.99mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/44SF-100M
Related LinksHF625/4, HF625/44SF-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/44SF-100M Details Description
Related parts for HF625/44SF-100M
CONN HSG RCPT 3POS 7.50MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
34-QKE DIL PCB CONN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog Dimming 50mA, 425mA 24-QFN (4x4) datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14S 3/4-20 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf