3M HF625/48SF-100M
HF625/48SF-100M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/48SF-100M
Brief Description
CBL RIBN 48COND 0.039 GRAY 100M
Datasheet Download
HF625/48SF-100M.pdf
Availability of HF625/48SF-100M
QUANTITY
HF625/48SF-100M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/48SF-100M
Internal Part NumberEIS-HF625/48SF-100M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors48
Pitch0.039" (1.00mm)
Length328.1' (100m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.890" (48.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/48SF-100M
Related LinksHF625/4, HF625/48SF-100M Datasheet, 3M Distributor
HF625/48SF-100M Details Description
Related parts for HF625/48SF-100M
RES 19.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf